LUBUSKI SZLAK WINA I MIODU 2,3 DNI

Enoturystyka

LUBUSKI SZLAK WINA I MIODU 2,3 DNI

ZACHODNIA POLSKA WINEM I MIODEM PŁYNĄCA

 

ATRAKCJE PROGRAMU:

 • ZWIEDZANIE ZIELONEJ GÓRY – WINIARSKIEJ STOLICY POLSKI;
 • ATRAKCYJNY PROGRAM ZWIEDZANIA „SZLAKIEM WINA I MIODU”;
 • ZWIEDZANIE LUBUSKICH WINNIC Z DEGUSTACJĄ WINA;
 • JEDYNE W POLSCE MUZEUM WINA;
 • UROCZYSTA KOLACJA Z MUZYKĄ;
 • MOŻLIWOŚĆ REJSU GALARAMI WZDŁUŻ NADODRZAŃSKICH WINNIC.

 

 

KOSZT WYCIECZKI:

OPCJA 2-DNIOWA:

 •  340 zł/os. / 380 zł/os. – grupa min. 40 os.
 • 380 zł/os. / 420 zł/os. – grupa min. 30 os.

 • 440 zł/os. / 480 zł/os. – grupa min. 18 os.

 

OPCJA 3-DNIOWA:

 •  460 zł/os. / 500 zł/os. – grupa min. 40 os.
 • 500 zł/os. / 540 zł/os. – grupa min. 30 os.

 • 560 zł/os. / 600 zł/os. – grupa min. 18 os.

 

* ceny: z tradycyjną / uroczystą kolacją.

* podane ceny są cenami brutto, zawierają wszystkie świadczenia.

* podane ceny zawierają wszystkie bilety wstępów

 

OPIS WINNIC:

Z czego słynie województwo lubuskie? Turystów przyciąga tu przede wszystkim możliwość odpoczynku wśród bujnej przyrody. Ale nie wszyscy wiedzą, że właśnie w lubuskiem powstał pierwszy w Polsce „Szlak Wina i Miodu”. Lubuskie wina słyną ze swoich wyjątkowych smaków, a tutejsze miody i wyroby pszczelarskie stosowane są nie tylko w celach spożywczych, ale również leczniczych. Małe, duże, w najróżniejszych zakątkach województwa. Bez wątpienia lubuskie winnice to główny charakterystyczny element regionu.

Winnice na Szlaku Wina i Miodu:

 • Winnica Kinga

Najstarsza winnica w okolicy Zielonej Góry. Jej początki można datować na 1985r., kiedy zasadzono pierwszą winorośl. Obecnie jest prowadzona przez drugie pokolenie winiarzy- Kingę i Roberta Koziarskich. Winnica Kinga jest zlokalizowana w Starej Wsi obok Nowej Soli. Prócz wina, wytwarza się na tej winnicy octy winne, kiszone liście, konfitury gronowe oraz marynowane grona. W ofercie również sadzonki winogron deserowych i moszczonych, krzewy ozdobne, byliny, pnącza.

 • Winnica Miłosz

Winnica leży we wsi Łaz, 15 km na wschód od Zielonej Góry. Do dziś na okolicznych polach rosną stare krzewy takich odmian jak Pinot Noir, Traminer, Pinot Gris, Karmazyn (Tauberschwarz). Winnica Miłosz szczyci się szlachetnymi winami z tych starych odmian, uprawianych tutaj co najmniej od XVI w., ale uprawia również nowe szczepy: Devin, Zweigelt, Dornfeler, Alibernet.

PROGRAM:

OPCJA 2-DNIOWA:

DZIEŃ 1: Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Zielonej Góry, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Zielonej Góry z naciskiem na tradycje winiarskie i opowieściami o dawnych zakładach winiarskich miasta. Na trasie zwiedzania jedyne w Polsce Muzeum Wina, Palmiarnia i Winne Wzgórze, Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, Kościół pw. M.B Częstochowskiej, Konkatedra pw. Św. Jadwigi, Ratusz i Stary Rynek. Opcjonalnie prezentacja winiarska z degustacją wina w Palmiarnii – restauracji na Winnym Wzgórzu. Czas zwiedzania ok. 3-4 godzin. Następnie przejazd do obiektu noclegowego, zakwaterowanie. Wieczorem uroczysta obiadokolacja z muzyką. Zabawa do późnych godzin wieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Winnicy Miłosz we wsi Łaz. Miejsce magiczne – winnica cała w drewnie, a klimart jak w Toskanii. Zwiedzanie winnicy z degustacją miejscowego wina i poczęstunkiem: deska przekąsek. Czas zwiedzania ok. 2 godzin. Następnie przejazd do najstarszej winnicy w regionie – Winnicy Kinga. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i poczęstunkiem:smalec i swojski chleb, degustacja konfitury winogronowej. Możliwość rozszerzenia programu o ciepły posiłek z lampką wina. Po zwiedzaniu czas wolny na zrobienie zakupów: wino, konfitury winogronowe, gruszki w winie, śliwki w winie, octy winne i wiele innych produktów. Wyjazd z Nowej Soli w godzinach popołudniowych. Powrót w godzinach wieczornych.

 

OPCJA 3-DNIOWA:

DZIEŃ 1: Wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Zielonej Góry, zakwaterowanie w obiekcie noclegowym, obiadokolacja.Nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem.Zwiedzanie Zielonej Góry z naciskiem na tradycje winiarskie i opowieściami o dawnych zakładach winiarskich miasta. Na trasie zwiedzania jedyne w Polsce Muzeum Wina, Palmiarnia i Winne Wzgórze, Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, Kościół pw. M.B Częstochowskiej, Konkatedra pw. Św. Jadwigi, Ratusz i Stary Rynek. Dodatkowo zwiedzanie Skansenu w Ochlii, gdzie zobaczyć można unikatową wieżę winiarską. Opcjonalnie prezentacja winiarska z degustacją wina w Palmiarnii – restauracji na Winnym Wzgórzu. Czas zwiedzania ok. 8 godzin. Następnie przejazd do obiektu noclegowego. Wieczorem uroczysta obiadokolacja z muzyką. Zabawa do późnych godzin wieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Winnicy Miłosz we wsi Łaz. Miejsce magiczne – winnica cała w drewnie, a klimart jak w Toskanii. Zwiedzanie winnicy z degustacją miejscowego wina. Czas zwiedzania ok. 2 godzin. Następnie przejazd do najstarszej winnicy w regionie – Winnicy Kinga. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i poczęstunkiem: deska przekąsek oraz patera miejscowych owoców. Możliwość rozszerzenia programu o ciepły posiłek z lampką wina. Po zwiedzaniu czas wolny na zrobienie zakupów: wino, konfitury winogronowe, gruszki w winie, śliwki w winie, octy winne i wiele innych produktów. Wyjazd z Nowej Soli w godzinach popołudniowych. Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA: Możliwy program zamienny (z Rejsem Galarem po Odrze): 

DZIEŃ 2: (Wycieczka 2 – dniowa) / DZIEŃ 3: (Wycieczka 3 – dniowa)

Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Cigacic, skąd rozpoczyna się wycieczka galarem po Odrze i Obrzycy.Wzdłuż trasy podziwiać można Winnicę „Stara Winna Góra”, siedliska bobrów i wielu gatunków ptaków. Jest to doskonała okazja do obserwacji przyrody oraz przyjemny akcent na zakończenie zwiedzania Zielonej Góry. Czas rejsu ok. 1 godz. Następnie przejazd do najstarszej winnicy w regionie – Winnicy Kinga. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i poczęstunkiem: deska przekąsek oraz patera miejscowych owoców. Możliwość rozszerzenia programu o ciepły posiłek z lampką wina. Po zwiedzaniu czas wolny na zrobienie zakupów: wino, konfitury winogronowe, gruszki w winie, śliwki w winie, octy winne i wiele innych produktów. Wyjazd z Nowej Soli w godzinach popołudniowych. Powrót w godzinach wieczornych.

 

CZAS TRWANIA: 2 LUB 3 DNI

 

ŚWIADCZENIA:

 • transport autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • opieka licencjonowanego pilota
 • przewodnik miejski
 • 1 lub 2 noclegi w OW, Pensjonacie, Hotelu
 • wyżywienie: 1 lub 2 obiadokolacje (w tym jedna uroczysta), 1 lub 2 śniadania
 • degustacje wina z poczęstunkiem w Winiarni Miłosz i Winiarni Kinga
 • rejs galarem po Odrze ( w programie zamiennym )
 • bilety wstępu

 

OPCJONALNIE:

Dodatkowe atrakcje za dopłątą:

Prezentacja winiarska z degustacją w Palmiarni + 35,-/os.

Ciepły posilek (obiad) z lampką wina w Winnicy Kinga + 20,-/os.