LUBUSKI SZLAK WINA I MIODU 3 DNI

IMPREZY GRUPOWE I FIRMOWE

 

 

LUBUSKI SZLAK WINA I MIODU 3 DNI

LUBUSKIE MIODEM I WINEM PŁYNĄCE

 

 

ATRAKCJE PROGRAMU:

  • ZWIEDZANIE ZIELONEJ GÓRY – WINIARSKIEJ STOLICY POLSKI;
  • ATRAKCYJNY PROGRAM ZWIEDZANIA „SZLAKIEM WINA I MIODU”;
  • ZWIEDZANIE LUBUSKICH WINNIC Z DEGUSTACJĄ WINA;
  • JEDYNE W POLSCE MUZEUM WINA;
  • UROCZYSTA KOLACJA Z MUZYKĄ;
  • MOŻLIWOŚĆ REJSU GALARAMI WZDŁUŻ NADODRZAŃSKICH WINNIC.

 

 

KOSZT IMPREZY:

299 zł/os. / 339 zł/os. – grupa min. 40 os.

349 zł/os. / 389 zł/os. – grupa min. 30 os.

409 zł/os. / 449 zł/os. – grupa min. 20 os.

* ceny: z tradycyjną / uroczystą kolacją * podane ceny są cenami brutto

 

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

DZIEŃ 1:

Wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Zielonej Góry, zakwaterowanie w obiekcie noclegowym, obiadokolacja.Nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem.Zwiedzanie Zielonej Góry z naciskiem na tradycje winiarskie i opowieściami o dawnych zakładach winiarskich miasta. Na trasie zwiedzania jedyne w Polsce Muzeum Wina, Palmiarnia i Winne Wzgórze, Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, Kościół pw. M.B Częstochowskiej, Konkatedra pw. Św. Jadwigi, Ratusz i Stary Rynek. Dodatkowo zwiedzanie Skansenu w Ochlii, gdzie zobaczyć można unikatową wieżę winiarską. Opcjonalnie prezentacja winiarska z degustacją wina w Palmiarnii – restauracji na Winnym Wzgórzu. Czas zwiedzania ok. 8 godzin. Następnie przejazd do obiektu noclegowego. Wieczorem uroczysta obiadokolacja z muzyką. Zabawa do późnych godzin wieczornych. Nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Winnicy Miłosz we wsi Łaz. Miejsce magiczne – winnica cała w drewnie, a klimart jak w Toskanii. Zwiedzanie winnicy z degustacją miejscowego wina. Czas zwiedzania ok. 2 godzin. Następnie przejazd do najstarszej winnicy w regionie – Winnicy Kinga. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i poczęstunkiem: deska przekąsek oraz patera miejscowych owoców. Możliwość rozszerzenia programu o ciepły posiłek z lampką wina. Po zwiedzaniu czas wolny na zrobienie zakupów: wino, konfitury winogronowe, gruszki w winie, śliwki w winie, octy winne i wiele innych produktów. Wyjazd z Nowej Soli w godzinach popołudniowych. Powrót w godzinach wieczornych.

UWAGA: Możliwy program zamienny (z Rejsem Galarem po Odrze): 

DZIEŃ 2: (Wycieczka 2 – dniowa) / DZIEŃ 3: (Wycieczka 3 – dniowa)

Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Cigacic, skąd rozpoczyna się wycieczka galarem po Odrze i Obrzycy.Wzdłuż trasy podziwiać można Winnicę „Stara Winna Góra”, siedliska bobrów i wielu gatunków ptaków. Jest to doskonała okazja do obserwacji przyrody oraz przyjemny akcent na zakończenie zwiedzania Zielonej Góry. Czas rejsu ok. 1 godz. Następnie przejazd do najstarszej winnicy w regionie – Winnicy Kinga. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i poczęstunkiem: deska przekąsek oraz patera miejscowych owoców. Możliwość rozszerzenia programu o ciepły posiłek z lampką wina. Po zwiedzaniu czas wolny na zrobienie zakupów: wino, konfitury winogronowe, gruszki w winie, śliwki w winie, octy winne i wiele innych produktów. Wyjazd z Nowej Soli w godzinach popołudniowych. Powrót w godzinach wieczornych.

 

 

 

OPIS WINNIC:

Z czego słynie województwo lubuskie? Turystów przyciąga tu przede wszystkim możliwość odpoczynku wśród bujnej przyrody. Ale nie wszyscy wiedzą, że właśnie w lubuskiem powstał pierwszy w Polsce „Szlak Wina i Miodu”. Lubuskie wina słyną ze swoich wyjątkowych smaków, a tutejsze miody i wyroby pszczelarskie stosowane są nie tylko w celach spożywczych, ale również leczniczych. Małe, duże, w najróżniejszych zakątkach województwa. Bez wątpienia lubuskie winnice to główny charakterystyczny element regionu.

Winnice na Szlaku Wina i Miodu:

  • Winnica Kinga

Najstarsza winnica w okolicy Zielonej Góry. Jej początki można datować na 1985r., kiedy zasadzono pierwszą winorośl. Obecnie jest prowadzona przez drugie pokolenie winiarzy- Kingę i Roberta Koziarskich. Winnica Kinga jest zlokalizowana w Starej Wsi obok Nowej Soli. Prócz wina, wytwarza się na tej winnicy octy winne, kiszone liście, konfitury gronowe oraz marynowane grona. W ofercie również sadzonki winogron deserowych i moszczonych, krzewy ozdobne, byliny, pnącza.

  • Winnica Miłosz

Winnica leży we wsi Łaz, 15 km na wschód od Zielonej Góry. Do dziś na okolicznych polach rosną stare krzewy takich odmian jak Pinot Noir, Traminer, Pinot Gris, Karmazyn (Tauberschwarz). Winnica Miłosz szczyci się szlachetnymi winami z tych starych odmian, uprawianych tutaj co najmniej od XVI w., ale uprawia również nowe szczepy: Devin, Zweigelt, Dornfeler, Alibernet.

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

transport autokarem lub busem

opieka pilota/przewodnika

opłaty drogowe i parkingowe

zakwaterowanie: 2 x nocleg

wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja (w tym jednak kolacja uroczysta )

kapela góralska

realizacja programu wycieczki

 

DODATKOWO PŁATNE:

bilety wstępu

ubezpieczenie NNW

 

_______________________________________________________________________________________________

 

REZERWACJA WYCIECZKI:

Telefonicznie: 513 221 760 ; 501 731 342

Mailowo: bambino – turystyka@tlen.pl

Wstępna rezerwacja terminu wycieczki jest bezpłatna i niezobowiązująca. Możliwość potwierdzenia bądź anulacji wstępnej rezerwacji bez ponoszenia kosztów.

 

CENY WYCIECZEK:

Ceny wycieczek są kalkulowane dla grup minimum 18, 30 i 40-osobowych i dotyczą wyjazdu z miast aglomeracji śląskiej. Istnieje możliwość skalkulowana wycieczki dla mniejszej lub większej ilości uczestników lub dla miast spoza aglomeracji śląskiej lub innych województw. Ceny wycieczek nie zawierają biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – bilety są doliczane do całościowego kosztu wycieczki po ustaleniu programu wycieczki. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie niezależnie od Organizatora, zalecamy zabezpieczenie większej sumy na ewentualny wzrost cen biletów wstępu.

 

PROGRAMY IMPREZ:

Programy wycieczek są ramowe. Programy tworzymy z uwzględnieniem sugestii i oczekiwań grupy, godzina wyjazdu i powrotu, warianty i opcje zwiedzania są ustalane indywidualnie z każdą grupą.

 

UBEZPIECZENIE:

Uczestnicy imprez zagranicznych objęci są obowiązkowym ubezpieczeniem kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczenie zawarte w cenie wycieczki. Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczenie dobrowolne /dodatkowo płatne/. O ofertę ubezpieczenia zapytaj w biurze.

 

_______________________________________________________________________________________________