ŻARKI STARY MŁYN 1 DZIEŃ

WYCIECZKI PRZEDSZKOLNE

 

ŻARKI STARY MŁYN 1 DZIEŃ

– MUZEUM DAWNYCH RZEMIOSŁ

 

 

ATRAKCJE PROGRAMU:

ZWIEDZANIE MUZEUM DAWNYCH RZEMIOSŁ Z PRZEWODNIKIEM

INTERAKTYWNE MULTIMEDIALNE MUZEUM W STULETNIM MŁYNIE

WARSZTATY MIELENIA ZBOŻA

PAMIĄTKOWA SAKIEWKA NA SZCZĘŚCIE

 

 

KOSZT WYCIECZKI:

50 zł/os. – grupa min. 40 osób

60 zł/os. – grupa min. 30 osób

 

OPCJONALNIE:

12 zł/os. – Ognisko z kiełbaskami

13 zł/os. – Dodatkowy warsztat – Słodkie Czary Mary (wytwarzanie lizaków)

13 zł/os. – Dodatkowy warsztat – Pracownia Zabawy (wytwarzanie zabawek z siana)

18 zł/os. – Dodatkowy warsztat – Mali Włoscy Kucharze (wytwarzanie pizzy)

 

 

PROGRAM:

Wyjazd w godzinach porannych, przyjazd do Żarek. Realizacja programu edukacyjnego – zwiedzanie Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn dostosowane do poziomu edukacyjnego dzieci w wieku przedszkolnym połączone z warsztatami mielenia zboża. Przeżyj niesamowitą przygodę, przenosząc się w czasie do świata dawnych rzemiosł. Stary Młyn to miejsce gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Autentyczne maszyny, urządzenia i narzędzia, multimedialne prezentacje i gry oraz interaktywne zabawy. Elementy ekspozycji pozwalają na: dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, wąchanie itd. Zwiedzający mogą samodzielnie wykonywać drobne prace związane z rzemiosłami, zarówno podczas zwiedzania ekspozycji jak i podczas zajęć warsztatowych. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje pamiątkową sakiewkę na szczęście.

 

Muzeum Dawnych Rzemiosł mieści się w blisko stuletnim młynie elektrycznym. Obiekt został pomyślany jako muzeum interaktywne – rodzaj parku technicznego. Zwiedzający Stary Młyn wyruszają w pasjonującą podróż w czasie. W jej trakcie poznają historię pięciu głównych rzemiosł obecnych od wieków w Żarkach: młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa. Całość uzupełnia prezentacja losów miasteczka wzbogacona wątkami handlu. Każdy kolejny element ekspozycji to krok w głąb historii – tajemniczej i fascynującej opowieści o miejscach, przedmiotach i ludziach, przez wieki stanowiących fundament istnienia Żarek. To jedyne takie miejsce na Jurze!

 

Opcjonalnie po zwiedzaniu możliwość organizacji gier i zabaw na pobliskiej polanie pod Zamkiem w Mirowie – do dyspozycji grupy piłki, zabawki oraz sprzęt do rekreacji ruchowej. Możliwość organizacji pikniku / ogniska z kiełbaskami.

Powrót w godzinach popołudniowych.

 

Uwaga: Możliwość połączenia wycieczki z innymi warsztatami:

Mali włoscy kucharze – Warsztaty wytwarzania pizzy pod kierunkiem szefa kuchni. Każde dziecko robi własnoręcznie pizzę z wybranych składników. Dla wszystkich uczestników w cenie soczek oraz przygotowany włoski wypiek do zjedzenia.

Słodka przygoda w manufakturze słodyczy – Warsztaty wytwarzania słodyczy w Manufakturze Słodyczy. Obserwacja procesu wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w płynnej formie. Pokaz produkcji bajkowych postaci z cukru, lizaków i cukierków. Możliwość spróbowania słodyczy na miejscu. Każdy uczestnik wychodzi z własnoręcznie wykonanym lizakiem. Na miejscu sklepik z ręcznie wyrabianymi słodkościami.

Pracownia zabawy – W klimatycznych salach zabawa naturalnymi materiałami: sianem, wikliną, brzozą. Szereg warsztatów, z których największym powodzeniem cieszy się wytwarzanie zwierzaków z siana. Każda zrobiona ozdoba zabierana jest na pamiątkę.

 

 

ŚWIADCZENIA:

transport autokarem

opieka pilota/przewodnika

opłaty drogowe i parkingowe

bilety wstępu

realizacja programu wycieczki

opieka GRATIS (1 na 10 dzieci)

 

 

_______________________________________________________________________________________________

 

REZERWACJA WYCIECZKI:

Telefonicznie: 513 221 760 ; 501 731 342 ; (32) 762 24 19

Mailowo: bambino – turystyka@tlen.pl

Wstępna rezerwacja terminu wycieczki jest bezpłatna i niezobowiązująca. Możliwość potwierdzenia bądź anulacji wstępnej rezerwacji bez ponoszenia kosztów.

 

CENY WYCIECZEK:

Ceny wycieczek są kalkulowane dla grup minimum 30 i 40-osobowych i dotyczą wyjazdu z miast aglomeracji śląskiej. Istnieje możliwość skalkulowana wycieczki dla mniejszej lub większej ilości uczestników lub dla miast spoza aglomeracji śląskiej lub innych województw. Ceny wycieczek jednodniowych są całościowe – zawierają wszystkie świadczenia i bilety wstępu. Ceny wycieczek wielodniowych nie zawierają biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – bilety są doliczane do całościowego kosztu wycieczki po ustaleniu programu wycieczki.

 

ŚWIADCZENIA:

Wycieczki jednodniowe – świadczenia zawarte w cenie wycieczki:  transport autokarem, opieka pilota/przewodnika, opłaty drogowe i parkingowe, opieka gratis 1 osoba na 10 uczestników, bilety wstępu – wszystkie bilety wstępu zawarte są w cenie wycieczki.

Wycieczki kilkudniowe – świadczenia zawarte w cenie wycieczki: transport autokarem, opieka pilota/przewodnika, opłaty drogowe i parkingowe, noclegi, wyżywienie, opieka gratis 1 osoba na 15 uczestników, bilety wstępu – bilety wstępu nie są zawarte w cenie wycieczki – bilety są doliczane do całościowego kosztu wycieczki po ustaleniu programu wycieczki.

Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie niezależnie od Organizatora, zalecamy zabezpieczenie większej sumy na ewentualny wzrost cen biletów wstępu.

 

PROGRAMY IMPREZ:

Programy wycieczek są ramowe. Programy tworzymy z uwzględnieniem sugestii i oczekiwań grupy, godzina wyjazdu i powrotu, warianty i opcje zwiedzania są ustalane indywidualnie z każdą grupą.

 

UBEZPIECZENIE:

Uczestnicy imprez zagranicznych objęci są obowiązkowym ubezpieczeniem kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczenie zawarte w cenie wycieczki. Uczestnicy imprez krajowych mogą zostać dodatkowo ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczenie dobrowolne /dodatkowo płatne/. O ofertę ubezpieczenia zapytaj w biurze.

 

_______________________________________________________________________________________________